De laatste jaren zien we dat extreme weerssituaties steeds vaker voorkomen: na twee (zeer) droge zomers, volgde een vrij nat jaar. Het weer heeft grote invloed op uw mogelijkheden voor het (chemievrij) beheer van sportgrasvelden en golfbanen. Bij droogte of juist een teveel aan water is het gras kwetsbaar. Dit maakt mechanisch ingrijpen moeilijker. Hoe kan u hier als beheerder mee omgaan?
Tijdens de bijeenkomsten in de provincies Drenthe, Overijssel, Zeeland of Brabant zal bovenstaande vraag uitgebreid aan bod komen. In het eerste deel van de bijeenkomst staan de grasmat en het klimaat centraal. Wat is de invloed van waterbeschikbaarheid op de plant? Vervolgens nemen we u mee naar de praktijk; hoe kunnen beheerders hiermee omgaan? Welke technische oplossingen zijn er om problemen t.a.v. waterbeschikbaarheid te voorkomen (drainage, beregening en buffering)?
Programma:
13.45 uur | Inloop |
14.00 uur | Welkom |
14.15 uur | Water en klimaat; wat is de invloed op de grasplant? |
Spreker: Maurice of Thomas Evers (adviseurs Lumbricus) | |
15.00 uur | Technische mogelijkheden t.a.v. waterbeschikbaarheid |
Spreker wisselt per provincie | |
16.45 uur | Afronding |
Locaties en data:
Overijssel | Woensdag 10 nov. |
Avanti Wilskracht, Gronausestraat 846, 7534 AM, Enschede | |
Zeeland | Dinsdag 16 nov. |
Waterschap Scheldestromen, Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg | |
Brabant | Woensdag 17 nov. |
SV Rood-Wit, Korze 82, 5500 BC, Veldhoven | |
Drenthe | Datum en locatie volgen z.sm. |

Corona:
Op de betreffende locaties moeten we ons houden aan de coronamaatregelen. Vergeet daarom niet uw ID-kaart en QR-code mee te nemen.